You are currently viewing JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z ANGIELSKIEGO?

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z ANGIELSKIEGO?

Wszedłeś w ten artykuł, dlatego że jesteś tegorocznym ósmoklasistą i nie wiesz jak się zabrać za przygotowania do tego egzaminu? Doskonale trafiłeś/aś!

Poniżej przedstawię Ci 6 sposobów na to jak osiągnąć swój wymarzony cel. Są to sposoby, które sama przetestowałam na własnej skórze podczas istniejącego jeszcze egzaminu gimnazjalisty i w tajemnicy zdradzę Ci, że naprawdę przynoszą ogromne efekty.

1.Nie odkładaj nauki na ostatnią chwile

Nie dla każdego język angielski lub inny język nowożytny będzie jednym z łatwiejszych egzaminów, dlatego warto zacząć przygotowania nieco wcześniej, aby nie wiązały się one ze zbędnym stresem.

2. Oglądaj seriale

Nie od dziś wiadomo, że im więcej osłuchujemy się z danym językiem, tym bardziej staje się on dla nas zrozumiały, dlatego oglądanie seriali sprawi, że zadania ze słuchania na egzaminie nie powinny sprawić Ci większych problemów.

3. Rób fiszki

Najbardziej skutecznym sposobem na zapamiętywanie słówek jest robienie fiszek. Warto przed egzaminem powtórzyć sobie po kilkanaście z każdej kategorii życiowej, aby na egzaminie nie mieć pustki w głowie.

4. Spisz przydatne zwroty do wypracowania

Egzaminatorzy oceniając naszą pracę pisemną biorą pod uwagę różne aspekty, między innymi bogactwo językowe. Naucz się kilku ładnych zwrotów, a na pewno egzaminator sprawdzający twoją pracę doceni profesjonalizm w jakim formujesz zdania.

5. Rozwiązuj arkusze

Prawdą jest to, że arkusz z języka angielskiego lub innego języka nowożytnego nie jest zbytnio zaskakujący, ponieważ zawiera w sobie jedynie zadania z zakresu słuchania, czytania ze zrozumieniem, znajomości środków językowych oraz dłuższej wypowiedzi pisemnej. Dlatego rozwiązywanie arkuszy z poprzednich lat będzie świetną formą przygotowawczą do egzaminu ósmoklasisty.

6. Zajęcia z lektorami

Razem z Champions School możesz odbyć lekcje przygotowawcze do egzaminu ósmoklasisty z profesjonalnymi lektorami, bez zbędnej presji, stresu i z indywidualnym podejściem. Nasi korepetytorzy dołożą wszelkich starań, abyś posiadał niezbędną wiedzę do napisania egzaminu z języka nowożytnego oraz podpowiedzą Ci na co zwrócić największą uwagę przy rozwiązywaniu arkusza.

Mam nadzieję, że przeczytanie tego artykułu zaopatrzyło Cię w niezbędną wiedzę na temat tego jak zabrać się za przygotowania do egzaminu ósmoklasisty. Z mojej strony zachęcam do zapisywania się na indywidualne korepetycje przygotowawcze do egzaminu z języka angielskiego, a Ty trzymaj się i Powodzenia.