You are currently viewing JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO MATURY Z MATEMATYKI?

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO MATURY Z MATEMATYKI?

Jeżeli jesteś tegorocznym maturzystą lub maturzystką, a zimne poty zlewają Cię na samą myśl o maturze z matematyki to doskonale trafiłeś/aś.

Poniżej przedstawię Ci 9 sposobów na to jak osiągnąć swój wymarzony cel. Są to sposoby, które sama przetestowałam na własnej skórze i w tajemnicy zdradzę Ci, że naprawdę przynoszą ogromne efekty.

1. Nie odkładaj przygotowań na ostatnią chwile

Nauka do matury z matematyki na miesiąc przed będzie raczej karkołomnym pomysłem, który z pewnością spędzi sen z powiek wielu osób. Zwłaszcza, że materiału z matematyki jest całkiem sporo, więc jeżeli masz problemy z jakimiś jego partiami to warto przygotowania zacząć już nawet od września.

2. Rozwiązuj arkusze

Matura z matematyki może przerażać, jednak dobrą wiadomością jest to, że zadania, które występują na maturze są schematyczne. Dlatego warto rozwiązywać arkusze z poprzednich lat, aby zobaczyć jakiego typu zadania pojawiają się na maturze i czego można się spodziewać. A korzyścią z rozwiązywania takich arkuszy jest to, że z każdym kolejnym stajesz się coraz lepszy tak jakbyś zdobywał nowy level w swojej ulubionej grze.

3. Plan działania

Dobry plan to podstawa ! Z racji, że materiału z matematyki jest całkiem sporo, dobrym pomysłem będzie zrobienie sobie planu działania, czyli rozpisanie sobie wszystkich działów i zaplanowanie co konkretnego dnia mamy powtórzyć.

4. Załóż segregator lub osobny zeszyt dedykowany powtórkom maturalnym

Aby ułatwić sobie pracę załóż segregator lub osobny zeszyt do powtórek maturalnych. Najlepiej będzie jak dodatkowo podzielisz sobie wszystko na osobne działy, dzięki temu zabiegowi będziesz mieć wszystko to co najważniejsze w jednym miejscu.

5. Zapoznaj się i naucz się korzystać z tablic matematycznych

Tablice matematyczne zawierają kompleksowy zbiór wzorów, które ułatwią Ci napisanie matury z matematyki. Warto się z nimi zapoznać wcześniej, aby wiedzieć jak z nich korzystać.

6. Naucz się wzorów, których nie ma w tablicach matematycznych

Niestety niektórych przydatnych wzorów nie ma w tablicach matematycznych. Warto, więc nauczyć się ich na pamięć, aby nie wpaść w panikę, gdy okaże się, że jakiegoś wzoru nie ma w karcie wzorów.

7. Zapoznaj się z wymaganiami

Mówi się, że im mniej wiesz tym lepiej śpisz, niestety w tym przypadku to się nie sprawdza. Centralna Komisja Egzaminacyjna na swojej stronie internetowej ma umieszczone kompleksowe informatory na temat przyszłorocznej matury. Warto się z nimi zapoznać, aby wiedzieć co Cię obowiązuje i czego możesz się spodziewać. Dzięki temu, będziesz pewniejszy/a siebie, bo będziesz wiedzieć czego od ciebie wymagają na egzaminie. Pamiętaj bać się możesz jedynie niespodziewanego!

8. Korepetycje

Razem z Champions School możesz odbyć lekcje przygotowawcze do matury z matematyki, bez zbędnej presji, stresu i z indywidualnym podejściem. Nasi korepetytorzy dołożą wszelkich starań, abyś posiadał/a niezbędną wiedzę do napisania egzaminu dojrzałości z matematyki oraz podpowiedzą Ci na co zwrócić największą uwagę przy rozwiązywaniu arkusza maturalnego.

9. Nie stresuj się

Łatwo się to mówi osobie, która nie jest tegorocznym maturzystą lub nie pisała matury z matematyki, ale jako była już maturzystka, która nigdy orłem z matematyki nie była, wiem, że to właśnie osoby dorosłe i nauczyciele tworzą tą przerażającą otoczkę wokół całej matury, a jednak udało mi się ją zdać na całkiem przyzwoitym poziomie. Jeżeli się dobrze przygotujesz i zastosujesz wszystkie wymienione kroki, które wypisałam powyżej, to możesz na spokojnie i na luzie podejść do tego egzaminu, tak jakby to był jedynie duży sprawdzian z matematyki.

Jako doświadczona już osoba w tym temacie, wiem, że NIE WARTO SIĘ STRESOWAĆ, bo będzie się to odbijać na Twoim zdrowiu, zarówno psychicznym jak i fizycznym.

Mam nadzieję, że przeczytanie tego artykułu zaopatrzyło Cię w niezbędną wiedzę na temat tego jak zabrać się za przygotowania do matury. Z mojej strony zachęcam do zapisywania się na indywidualne korepetycje przygotowawcze do egzaminu z matematyki, a Ty trzymaj się i Powodzenia.