You are currently viewing JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO MATURY Z ANGIELSKIEGO?

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO MATURY Z ANGIELSKIEGO?

Wszedłeś w ten artykuł, dlatego że jesteś tegorocznym maturzystą i nie wiesz jak się zabrać za przygotowania do tego egzaminu? Doskonale trafiłeś/aś!

Poniżej przedstawię Ci 8 sposobów na to jak osiągnąć swój wymarzony cel. Są to sposoby, które sama przetestowałam na własnej skórze i w tajemnicy zdradzę Ci, że naprawdę przynoszą ogromne efekty.

1. Nie odkładaj nauki na ostatnią chwile

Nie dla każdego język angielski lub inny język nowożytny będzie jednym z łatwiejszych egzaminów, dlatego warto zacząć przygotowania nieco wcześniej, aby nie wiązały się one ze zbędnym stresem.

2. Oglądaj seriale

Nie od dziś wiadomo, że im więcej osłuchujemy się z danym językiem, tym bardziej staje się on dla nas zrozumiały, dlatego oglądanie seriali sprawi, że zadania ze słuchania na egzaminie nie powinny sprawić Ci większych problemów.

3. Zmień ustawienia w telefonie

Jest to opcja dla bardziej ambitnych, ale zmiana języka w telefonie na angielski sprawia, że staje się on naszą codziennością. Żyjemy w czasach cyfryzacji i każdy z nas spędza przynajmniej kilka godzin w mediach społecznościowych, dlatego niech przyjemne łączy się z pożytecznym.

4. Rób fiszki

Najbardziej skutecznym sposobem na zapamiętywanie słówek jest robienie fiszek. Warto przed egzaminem powtórzyć sobie po kilkanaście z każdej kategorii życiowej, aby na egzaminie nie mieć pustki w głowie.5. Spisz przydatne zwroty do wypracowania Egzaminatorzy oceniając naszą pracę pisemną biorą pod uwagę różne aspekty, między innymi bogactwo językowe. Naucz się kilku ładnych zwrotów, a na pewno
egzaminator sprawdzający twoją pracę doceni profesjonalizm w jakim formujesz zdania.

6. Rozwiązuj arkusze

Prawdą jest to, że arkusz z języka angielskiego lub innego języka nowożytnego nie jest zbytnio zaskakujący, ponieważ zawiera w sobie jedynie zadania z zakresu słuchania, czytania ze zrozumieniem, znajomości środków językowych oraz dłuższej wypowiedzi pisemnej. Dlatego rozwiązywanie arkuszy z poprzednich lat będzie świetną formą przygotowawczą do matury.

7. Rób symulacje matury ustnej

W ubiegłych latach z powodu sytuacji epidemiologicznej na świecie matura ustna z języka nowożytnego się nie odbyła, ale w przyszłym roku będzie ona obowiązkowym egzaminem. Warto, więc w ramach przygotowań robić sobie jej symulacje. W internecie jest mnóstwo przykładów jak taka matura wygląda, wystarczy zerknąć jakie typy pytań pojawiają się na egzaminie.

8. Zajęcia z lektorami

Razem z Champions School możesz odbyć lekcje przygotowawcze do matury z profesjonalnymi lektorami, bez zbędnej presji, stresu i z indywidualnym podejściem. Nasi korepetytorzy dołożą wszelkich starań, abyś posiadał niezbędną wiedzę do napisania egzaminu dojrzałości z języka nowożytnego oraz podpowiedzą Ci na co zwrócić największą uwagę przy rozwiązywaniu arkusza maturalnego i jak poradzić sobie na egzaminie ustnym.

Mam nadzieję, że przeczytanie tego artykułu zaopatrzyło Cię w niezbędną wiedzę na temat tego jak zabrać się za przygotowania do matury. Z mojej strony zachęcam do zapisywania się na indywidualne korepetycje przygotowawcze do egzaminu z geografii, a Ty trzymaj się i Powodzenia.