You are currently viewing JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z JĘZYKA POLSKIEGO?

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z JĘZYKA POLSKIEGO?

Wszedłeś w ten artykuł, dlatego że jesteś ósmoklasistą i nie wiesz jak się zabrać za przygotowania do tego egzaminu? Doskonale trafiłeś/aś!

Poniżej przedstawię Ci 8 sposobów na to jak osiągnąć swój wymarzony cel. Są to sposoby, które sama przetestowałam na własnej skórze podczas istniejącego jeszcze egzaminu gimnazjalnego i w tajemnicy zdradzę Ci, że naprawdę przynoszą ogromne efekty.

1. Lektury to od teraz twoje najlepsze przyjaciółki

Na liście lektur obowiązkowych opracowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną pojawiło się, ponad 15 pozycji. Dlatego lektury szkolne powinny stać się twoją codziennością.

2. Plan działania

Dobry plan to podstawa! Dlatego najlepiej będzie jak opracujesz sobie wszystkie lektury szkolne, które przerobiłeś w klasach 7-8. Jak poradzić sobie w tym zakresie przeczytasz w artykule ,,Jak czytać lektury szkolne’’. Ta metoda pozwala kompleksowo przerobić cały materiał i nie zapomnieć o żadnej lekturze.

3. Nie odkładaj przygotowań na ostatnia chwile

Nauka do egzaminu języka polskiego na miesiąc przed będzie raczej karkołomnym pomysłem, który z pewnością spędzi sen z powiek wielu osób. Zwłaszcza, że materiał z języka polskiego obejmuje ogromny zakres wiedzy, więc jeżeli masz braki z jakiejś jego partii to warto przygotowania zacząć nieco wcześniej

4. Nie bój się używać opracowań

Wśród nauczycieli i pedagogów szkolnych gotowe już opracowania lektur są bardzo często potępiane. Prawda jest jednak taka, że lepiej jak użyjesz opracowania niż jak w ogóle nie będziesz wiedział/a nic o danym tekście kultury. Dodatkowo taka forma zaznajomienia się z lekturą świetnie się sprawdzi jako powtórka do egzaminu.

5. Korepetycje

Razem z Champions School możesz odbyć lekcje przygotowawcze do egzaminu z języka polskiego , bez zbędnej presji, stresu i z indywidualnym podejściem. Nasi korepetytorzy dołożą wszelkich starań, abyś posiadał niezbędną wiedzę do napisania egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego oraz podpowiedzą Ci na co zwrócić największą uwagę przy rozwiązywaniu arkusza.

6. Nie stresuj się

Łatwo się to mówi osobie, która nie jest tegorocznym ósmoklasistą, ale jako była już gimnazjalistka, która również pisała egzamin kończąc gimnazjum, wiem, że to właśnie osoby dorosłe i nauczyciele tworzą tą przerażającą otoczkę wokół całego egzaminu. Jeżeli się dobrze przygotujesz i zastosujesz wszystkie wymienione kroki, które wypisałam powyżej, to możesz na spokojnie i na luzie podejść do tego egzaminu, tak jakby to był jedynie duży sprawdzian z języka polskiego Jako doświadczona już osoba w tym temacie, wiem, że NIE WARTO SIĘ STRESOWAĆ, bo będzie się to odbijać na Twoim zdrowiu, zarówno psychicznym jak i fizycznym.

Mam nadzieję, że przeczytanie tego artykułu zaopatrzyło Cię w niezbędną wiedzę na temat tego jak się zabrać się za przygotowania do egzaminu ósmoklasisty. Z mojej strony zachęcam do zapisywania się na indywidualne lekcje przygotowawcze do egzaminu z języka polskiego razem z naszymi lektorami, a Ty trzymaj się i Powodzenia.